Jaki gatunek mrówek wybrać będąc osobą początkującą ?

Jaki gatunek mrówek wybrać będąc osobą początkującą ?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby początkujące.

Lasius niger

Odpowiedź nie jest jednoznaczna- zależy od budżetu Kupującego i jego wieku.

Lasius niger

Jeżeli to Twoje pierwsze mrówki i nie wiesz, czy to hobby Ci się spodoba, chcesz je raczej wypróbować i nie chcesz za wiele inwestować- wybierz Lasius niger. To najpospolitsze czarne mrówki, biegające po płytach chodnikowych spotykane w Polsce.

Te mrówki również polecamy dzieciom do lat 12, ponieważ nie są uciążliwe w opiece.

Oto do nich link: Lasius niger

Jeżeli chcesz mieć satysfakcję, że sam wyhodowałeś kolonię mrówek od samego początku ,wybierz wariant: królowa plus potomstwo.

My, AntCenter, nigdy nie sprzedajemy samotnych królowych, gdyż dopóki królowa nie wyda potomstwa, nie masz pewności, że jest zaplemiona.

Jeżeli chcesz otrzymać gotową kolonię do zasiedlenia formikarium, wybierz możliwie największy dostępny wariant- minimalna ilość do zasiedlenia formikarium to królowa plus 13-15 mrówek ( robotnic) Chodzi o to, że mrówki nie czują się komfortowo w zbyt dużych przestrzeniach, porozumiewają się feromonami i jeżeli dasz za małą kolonię do zbyt dużego formikarium, ona może popaść w marazm,a Ty zrazisz się do hodowli mrówek. To jeden z najczęściej popełnianych błędów hodowlanych.

Pamiętaj, że ten gatunek to nie są ziarnojady, odżywiaj je: miodem, białkiem ( robaki, krew suszona, stynka mielona suszona)  lub możesz podać inne gotowe pokarmy: pokarm podstawowy dla Lasiusówpyłek pszczeli

Polecane formikaria to: Kompakt, Brand- takie z gniazdem korkowym. Lasiusy czują się najlepiej w formikariach z korkiem:Formikaria korkowe

A karmienie mrówek- to już oddzielny temat:

Karmienie mrówek

Messor barbarus

Te mrówki: Messor barbarus polecamy dla dzieci powyżej 12 roku dziecka, jako następne mrówki w hodowli.

Dla osób dorosłych, również je polecamy ponieważ są ciekawe w obserwacji- dlaczego, proszę się zapoznać z naszym materiałem:

Chcesz mieć w domu własnego żołnierza ? Kup sobie Messor barbarus

 

Mam nadzieję, że ten materiał był ciekawy na tyle, że nie będzie wątpliwości gdzie najlepiej złożyć zamówienie 🙂

Pewnie że tak,  u Królowej Mrowiska w AntCenter !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *